Herkes Şokta! Avrupa’nın Moda Devinin Patronu Karısı Başka Bir Şehirde İş Bulunca Onu Yalnız Bırakmamak İçin Görevinden Ayrıldı

Zalando’nun Patronu, Karısının Kariyerine Öncelik Vermek İçin İstifa Etti

Alman online moda ve yaşam tarzı devi Zalando’nun eş CEO’larından Rubin Ritter, karısının kariyerine odaklanabilmesi amacıyla önümüzdeki yıl görevinden çekilmeyi planlıyor. Zalando, Avrupa’nın en büyük online moda ve yaşam tarzı sitesi olarak biliniyor ve öz varlığının 24,5 milyar $ olduğu söyleniyor. Rubin Ritter, 2010 yılından bu yana Zalando’nun eş CEO’luğunu yürütüyor ve Mayıs 2021’den önce istifa etmeyi hedefliyor.

Zalando, kadın, erkek ve çocuklara yönelik kıyafetler ve yaşam tarzı ürünleri sunan bir şirket olarak 2008 yılında Almanya’da kuruldu. Günümüzde 36 milyonun üzerinde müşterisi ve 14.000’den fazla çalışanı ile Avrupa genelinde hizmet veriyor.

Ritter, 6 Aralık’ta yayımladığı bir bildiride, “Eşim ve ben önümüzdeki yıllarda onun profesyonel hedeflerinin öncelikli olması gerektiğine karar verdik. Büyüyen aileme daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Zalando’nun öncelikli olduğu 11 harika yıldan sonra artık hayatımı yeni bir yöne çevirmem gerektiğini hissediyorum,” dedi. Rubin Ritter, şirkete katıldığı 11 yıl içinde Zalando’nun büyümesinde önemli rol oynamıştır.

Ritter’ın ayrılmasının ardından Zalando’nun diğer iki eş CEO’su Robert Gentz ve David Schneider, şirketi yönetmeye devam edecekler. Şirket, Ritter’ın karısının ismini veya mesleğini açıklamamış olsa da, kendisinin bir hakim olduğu söyleniyor. Çiftin bir çocuğu olduğu ve ikinci çocuğunun yolda olduğu belirtiliyor.

Zalando’nun yönetim kurulu şu anda sadece beyaz erkeklerden oluşsa da, şirket 2023’e kadar yönetici pozisyonlarındaki kadın oranını %40’a çıkarmayı taahhüt etmiştir. Ritter’ın istifası, şirket için bir kadın yönetici atanarak bu taahhüdü yerine getirme fırsatını doğurabilir.

Ritter’in istifası, şirketin ve moda endüstrisinin tamamı için büyük bir şok oldu. Zalando’nun Yönetim Kurulu Başkanı David Schröder, Ritter’in şirkete yaptığı katkılar için teşekkür etti ve ona ve eşine gelecekteki tüm projelerinde başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x