Osman Gürün Aday Olmayacak: Yeni Pozisyonu Belli Oldu!

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi hazırlıklar devam ederken partisinin grup toplantısına katılan CHP lideri Özgür Özel dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 25 yıldır görev yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yerel seçimlerde aday olmayacağını duyuran Özel, kararın Gürün tarafından alındığını açıkladı.

Gürün’ün Belediyeyi büyük bir mali disiplin ve dürüstlük içinde yönettiğine vurgu yaparken bu sayede güçlü bir mali yapıya sahip olduklarını söyledi. Özel, “Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün son 2’si Muğla Büyükşehir Belediyesi olmak üzere kente 25 yıl hizmet etti. Muğla Büyükşehir Belediyemizin kredi notu AAA. Bu nasıl oluyor? İyi bir mali disiplin, çalmamakla, çaldırmamakla oluyor. Kredi kuruluşları vereceği paranın yatırıma dönüşeceğine ve geri ödeneceğine ikna olmuş durumda. Bu kredilerle de Muğla’ya büyük hizmetler yapılıyor” diye konuştu.

Özel, ardından Gürün’ün CHP Genel Merkezi’nde kuracakları danışma masasında ’danışman’ olarak görevini sürdüreceğini açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x