Ünlü oyuncu kanserle mücadele ediyor! ‘Ölümden hiç korkmuyorum’

1993 yılında vizyona giren, Steven Spielberg imzalı ‘Jurassic Park’ filmindeki ‘Dr. Alan Grant’ rolüyle üne kavuşan Sam Neill, 2001’de ‘Jurassic Park III’ ve 2022 yapımı ‘Jurassic World Dominion’ filmlerinde de aynı karakteri canlandırdı.

Hodgkin dışı lenfomanın nadir bir türü olan anjiyoimmünoblastik T hücreli lenfoma teşhisi konulan Yeni Zelkandalı aktör, Australian Story’ye verdiği röportajda kanserle mücadelesi ve sağlık durumu hakkında konuştu.

“BU SÜREÇ SONSUZA DEK SÜRMEYECEK”

Gerçek adı Nigel John Dermot Neill olan 76 yaşındaki oyuncu, kemoterapi işe yaramayınca deneysel bir ilaç kullanmaya başladı. Yaklaşık bir yıldır iyileşme sürecinde olan Neill, bu sürecin sonsuza kadar sürmeyeceğini bildiğini belirtti.

“ÖLÜME HAZIRLIKLIYIM”

Bunun bende olduğunu biliyorum ama ilgilenmiyorum. Bu hastalık benim kontrolüm dışında. Eğer kontrol edemiyorsanız bu işe karışmayın! Doktorlarım günün birinde yeni ilaçların işe yaramayacağını söyledi. Ben buna hazırlıklıyım ve ölümden hiç korkmuyorum. Bu yine de rahatsız edici çünkü hâlâ yapmak istediklerim var.

Dünyaca ünlü oyuncu, “Hayatıma bakmaya başladım ve çoğu şey için ne kadar minnettar olduğumu fark ettim. Bunların bir kısmını yazmamın daha iyi olacağını düşünmeye başladım çünkü ne kadar yaşamam gerektiğinden emin değilim” ifadelerini kullandı.

ŞU AN REMİSYONDA

İşi uzmanlara bıraktığını vurgulayan Neill, gelecek yıllar boyunca remisyonda (ronik hastalığı olduğu bilinen kişilerde hastalık aktivitesinin bulunmadığı durumlar için kullanılan tıbbi bir terim)k almayı planladığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda alternatif ilaçların işe yaradığını belirten oyuncu, kimsenin kendisi için endişelenmemesini istedi.

BOYNUNDAKİ ŞİŞMİŞ BEZELER FARK ETTİ!

Sam Neill, üçüncü evre kan kanseriyle mücadelesini, geçtiğimiz mart ayında yayınlanan ‘ ‘Did I Ever Tell You This?’ (Sana Bunu Hiç Söyledim mi?) adlı anı kitabında anlatmıştı. İlk kez Mart 2022’de Jurassic World: Dominion için basın toplantısı yaparken boynunda şişmiş bezeler fark ettiğini söyleyen aktör, bunun üzerine hastaneye gittiğinde anjiyoimmünoblastik T-hücreli lenfoma (AİTHL) teşhisi aldığını anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x